Przemienienie Pańskie
22-29.07.2023

Warsztaty pisania Ikon IV stopnia.

Miejsce: Centrum Duchowości Święta Puszcza, Olsztyn k. Częstochowy, ul. Świętej Puszczy 6

To propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe w sposób inny niż zwykle. Polegają one na tworzeniu ikony poprzez malarską kontemplację wizerunku Chrystusa, Matki Bożej i świętych.
Przemienienie Pańskie – ikona ta jest zaliczana do kanonu dwunastu ikon świątecznych – odpowiednio do dwunastu wielkich uroczystości Kościoła Bizantyjskiego. Przemienienie Jezusa nastąpiło w drodze do Jerozolimy 40 dni przed ukrzyżowaniem, a jego świadkami byli apostołowie: Piotr Jakub i Jan.
W górnej części ikony przedstawiony jest Chrystus w białych, rozświetlonych blaskiem szatach, z promiennym obliczem. Obok Niego, po prawej i lewej stronie, Mojżesz i Eliasz. W dolnej części ikony ukazani są Piotr, Jakub i Jan.
W czasie Rekolekcji i Warsztatów Pisania Ikon będzie możliwość skorzystania z rozmowy duchowej, kierownictwa duchowego oraz z sakramentu spowiedzi.

Istnieje możliwość pisania ikony TRÓJCY RUBLOWA (III stopnia), HODEGETRII (II stopnia) lub PANTOKRATORA (I stopnia)

Początek: 22 lipca 2023
Koniec: 29 lipca 2023

 

Koszt:
1800 zł (pokój 2-osobowy)
lub
2200 zł (pokój 1-osobowy).

 

Cena obejmuje: pobyt, wyżywienie, uczestnictwo w zajęciach, materiały dydaktyczne i przybory malarskie (m.in. dużą deskę 70cm/50cm, pędzle, komplet pigmentów, klej kostny, kreda szampańska, szlagmetal). Koszt warsztatów może być zmieniony przy wyborze deski o innych wymiarach).

PROWADZĄCY:
Ks. dr Tomasz Knop
Adam Rokowski
Monika Sawionek
Sylwia Perczak

UWAGA: Rezygnacja z udziału w warsztatach może nastąpić najpóźniej na 3 tygodnie przed dniem rozpoczęcia warsztatów. Po tym terminie zadatek nie będzie zwrócony.

Aby zgłosić się należy kliknąć na poniższy przycisk i postępować zgodnie z informacjami w formularzu.

 


Pobierz ulotkę 2022 / 2023